امروز:  دوشنبه، 31 خرداد ماه، 1400
Preview Javascript DHTML Drop Down Menu Powered by dhtml-menu-builder.com
اخبار برگزیده شوش

مشکل نقدینگی پگاه برای خرید تجهیزات جدید

راه اندازی وزنه برداری شهرستان شوش

رسمی غلط و مرگبـار

 

چغندرقند کشاورزان شوشی مشتری ندارد

نماینده شوش: هدف اصلی تروریست‌ها صحن مجلس بود

اسامی هیئت مدیره جدید منطقه ویژه اقتصای شوش

هشدار مسئول حراست شبکه بهداشت شوش

جزئیات جدید از قتل هولناک پدر و پسر در شوش

 

بازدید میرشکاک از پروژه های بیمارستان شوش

تکمیل ساخت دو پروژه مهم بیمارستان شوش

جزئیات کشف محموله برنج قاچاق در شهر الوان

چاپ کتاب آموزش و پرورش شوش در گذر تاریخ

نگاهی به جاذبه‌های گردشگری شهرستان شوش

مرگ دلخراش یک کشاورز در شوش

اداره آموزش‌ و پرورش شوش در احتضار

دستگیری رمال و فالگیر کلاهبردار در شوش

ویژه نامه سالروز شهادت فرمانده شهید صفر احمدی

انتصاب سرپرست اداره صنعت، معدن و تجارت شوش

شهرستان شوش در مسیر توسعه ی سیاسی

شوش و تغییرات مدیریتی

نگاهی به عملکرد فرماندار شهرستان شوش - 2

معارفه سرپرست جدید اداره آموزش و پرورش شوش

دستگیری عوامل ناامنی در منطقه ابراهیم آباد

تغییر در راس آموزش و پرورش شهرستان شوش

نگاهی به عملکرد فرماندار شهرستان شوش - 1

اعلام اسامی پرستاران نمونه شهرستان شوش

ترکیب آینده شورای شهر شوش

وضعیت تعاونی ها در شهرستان شوش

گفت و گو با عبدالحسین چعب رزمنده دوران جنگ

دکتر میرشکاک: برای جوانان شوش افسوس می خورم

 
 
 
 
 
 

اشراف کامل دستگاه قضایی به فضای مجازی شوش

ایجاد 226 فرصت شغلی در شهرستان شوش

شهرداری شوش و حلقه مفقوده آن

نگاهی به عملکرد شورا و شهرداری شوش

اعتراضات پنهانی علیه شاه در کاغذ پارس

ماجرای دبیر ریاضی در شوش که ضد شاه بود

شوش، رضایت و نارضایتی - ورزش

توضیحاتی درباره حضور دکتر میرشکاک در یک جلسه

وجود 20 دور برگردان خطرساز در جاده شوش - اهواز

بیکاری در شوش؛ چالشی بزرگ و فاجعه انگیز

تشکیل یک ائتلاف بزرگ انتخاباتی در شوش

هشدار مدیر کل میراث فرهنگی در خصوص شوش

 
 

تقدیر ویژه استاندار خوزستان از فرماندار شوش

آغار بازرسی سرزده از ادارات شهرستان شوش

بلاتکلیفی کارکنان بازنشسته نیشکر هفت تپه

عدم پرداخت مطالبات ذرت کاران شهرستان شوش

  کد خبر: 11466      ارسال شده در مورخه : يكشنبه، 24 بهمن ماه، 1395 - 03:30   ._PRINT.  اهواز - ایران اُنا: نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان گفت: متأسفانه افراد بومی تحصیلکرده اولویت استخدام در خوزستان نیستند و اعضای برخی خانواده ۲۳ هزار شهید این استان، تحصیلکرده اما بیکار روزگار می گذرانند.
آیت الله محسن حیدری اظهار کرد: یوم الله ۲۲ بهمن را به همه مردم، امام زمان و نائب بر حق ایشان، مقام معظم رهبری تبریک عرض می کنم. در چنین روزی دست اراده حق از آستین ملتی خداجوی بیرون آمده و جبهه حق پیروز و جبهه باطل هم شکست خورد. خوشبختانه رژیم شاهنشاهی تا ابدیت از تاریخ ایران حذف شده و نظام جمهوری اسلامی ایران بر اساس تعالیم دینی در این کشور بنیانگذاری شد.

وی افزود:  این ایام را باید مرتبا یادآوری کنیم چون زمینه سازی ترویج روحیه شکر نعمت و مقاومت ملت در برابر ظلم، استکبار و ناملایمات است.
 
آیت الله حیدری با بیان اینکه شکرگذاری باعث فزونی نعمت های الهی می شود، گفت: نعمت آزادی و امنیت در رأس تمامی نعمت های موجود است و سایر نعمت های کشور نیز از این دو مسئله سرچشمه می گیرند. اگر به دستاوردهای انقلاب دقت کنیم آزادی و امنیت مهمترین هستند و باید شکرگذار آنها باشیم.
 
امام جمعه موقت اهواز با اشاره به اینکه ملت ایران با خلق حماسه تاریخی امروز قلب حضرت ولی عصر (عج) را خشنود کردند، بیان کرد: ملت ما امروز با حضور پرشور خود جواب تازه به دوران رسیده ها را دادند، همان هایی که به خیال باطل خود فکر می کنند ایران باید از آنها بترسد. این انقلاب بی دلیل ایجاد نشده و یا اینکه بیهوده تداوم پیدا نکرده است بلکه اهداف و آرمان هایی ارزشمند دارد. رهبری الهی امام امت که بر اساس ولایت فقیه بود یکی از دلایل پیروزی انقلاب اسلامی است و البته عنایت ولیعصر (عج) شامل ملت و امام شده و در نهایت معجزه عصر رخ دارد.
 
آیت الله حیدری اضافه کرد: عوامل ایجاد کننده انقلاب از جمله اسلام ناب محمدی، حضور مردم در صحنه و تدابیر رهبر باعث تداوم انقلاب اسلامی در ایران شده است.
 
وی گفت: دشمنان کودتای را برای شب ۲۲ بهمن برنامه ریزی کرده بودند تا یک میلیون نفر را به همراه امام راحل و یارانش به قتل برساند ولی اعلامیه حضرت امام به برکت عنایت امام عصر (عج) صادر و این کودتا را بی نتیجه گذاشت.
 
نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری با تسلیت شهادت حضرت فاطمه (س) در روز ۲۳ بهمن بنا به روایت ۷۵ روزه گفت: این روز سالروز تشکیل کمیته های انقلاب اسلامی به فرمان امام راحل است که باید از فداکاری آنها نیز یاد کنیم.
 
وی اهواز بیان کرد: طرح مقام معظم رهبری در ۲۰ سال قبل اگر در خوزستان خوب اجرا شود می توانستیم ۵۰ درصد محصولات غذایی کشور را از این استان تأمین کرد اما به شرطی که آب خوزستان دست نخورد و سرجای خود بماند نه اینکه مثل یک گوشت قربانی به هر طرف منتقل شود.
 
آیت الله حیدری با تأکید بر اینکه انتقال بی رویه آب باعث بلاموضوع شدن طرح توسعه کشاورزی در خوزستان می شود، گفت: قبول داریم که استان های کم آب در کشور هست و کمبود آب شرب دارند ولی تقاضای اجرای قانون انتقال آب در حد مصوبه شورای ملی آب را داریم. آب خوزستان در حال حاضر بین چهار تا پنج برابر مصوبه شورای عالی آب انتقال پیدا می کند و تازه قصد افزایش آن را هم دارند و دولت به بانک مرکزی ابلاغ کرده که برای این افزایش انتقال آب به وزارت نیرو اعتبار بدهد.
 
وی اظهار کرد: مصوبه شورای عالی آب انتقال آب به میزان ۳۴۰ میلیون مترمکعب به استان های اصفهان، قم، یزد و کرمان است. هم اکنون بنا به دو تعبیر بین یک میلیارد ۲۶۰ میلیون تا یک میلیارد و ۵۰۹ میلیون مترمکعب آب از خوزستان منتقل می شود.
 
آیت الله حیدری اضافه کرد: دولت طرح دارد تا دو میلیارد و ۸۰۰ میلیون مترمکعب آب از خوزستان منتقل کند که این مسئله باعث فشل شدن طرح های کشاورزی می شود.
 
وی بیان کرد: متأسفانه دولت قصد ساخت چهار سد بر بالادست رودخانه کرخه را دارد و در این صورت یک قطره آب برای مردم خوزستان نمی ماند. یکی از وزرا به صورت تلفنی ۴۵ دقیقه با من صحبت کرده و می گوید چرا این مسائل مربوط به آب را در خطبه های نماز جمعه می گوئید؟
 
نماینده مردم خوزستان گفت:  سد سیمره باعث کاهش ۶۰ درصدی آورد رودخانه کرخه به خوزستان شده و با ساخت سدهای جدید بر این رودخانه آورده آن به استان صفر می شود. در این صورت نیز ۲۶۰ هزار هکتار کشت زمین های کشاورزی در طرح رهبری تعطیل و غیر از بیکاری و محرومیت ره آورد دیگری برای مردم ندارد.
 
آیت الله حیدری افزود: این سدهای جدید و یا افزایش برداشت آب از رودخانه های خوزستان باعث خشک شدن کل تالاب ها و افزایش میزان گرد و خاک ها می شود، با این مسائل خوزستان به بیابانی غیرقابل سکونت تبدیل می شود و همه مهاجرت می کنند. وقتی به وزیر می گویم شما می دانی این کارها باعث رخداد فاجعه در خوزستان است می گوید بله فاجعه ایجاد می شود.
 
این استاد حوزه علمیه بیان کرد: متوسط نرخ بیکاری خوزستان ۲۵ درصد و در برخی شهرها حتی بالای ۴۰ درصد است. در حالی که متوسط نرخ بیکاری در کشور تنها ۱۲ درصد است.
 
خطیب نماز جمعه اهواز بیان کرد: متأسفانه افراد بومی تحصیلکرده اولویت استخدام در خوزستان نیست و خانواده ۲۳ هزار شهید این استان تحصیلکرده اما بیکار روزگار می گذرانند ولی نیروهای دیگر از سایر استان ها به راحتی در خوزستان استخدام می شوند. مقام معظم رهبری از ما مطالبه گری را می خواهند و اینکه برای مشکلات مردم گفتمان سازی کنیم تا مسئولان به دنبال این گفتمان سازی ها حرکت و مشکلات را حل کنند.


 امانت داري و اخلاق مداري

استفاده از اين خبر فقط با ذکر منبع   مجاز است.


  
  ._PRINT.   Share
کاربرانی که به این خبر امتیاز داده اند.(قرمز رأی منفی و آبی رأی مثبت):

مرتبط باموضوع :

 به وجود دانیال نبی ع در شوش افتخار می کنیم  [ يكشنبه، 20 بهمن ماه، 1392 ] 1134 مشاهده
 اخلاق انتخاباتی گمشده ای که باید آن را یافت  [ يكشنبه، 4 بهمن ماه، 1394 ] 713 مشاهده
 مشکلات دسترسی نوجوانان به شبکه های اجتماعی  [ شنبه، 16 آبان ماه، 1394 ] 809 مشاهده
 دیوار حرم دانیال نبی(ع) فرو ریخت  [ سه شنبه، 30 دي ماه، 1393 ] 1125 مشاهده
 جایزه تحویل چغندرقند کشاورزان برقرار شد  [ دوشنبه، 11 دي ماه، 1396 ] 347 مشاهده
امتیاز دهی به مطلب
انتخاب ها

 فایل پی دی اف فایل پی دی اف

 گرفتن پرينت از اين مطلب گرفتن پرينت از اين مطلب

 ارسال به دوستان ارسال به دوستان

 گزارش این پست به مدیر سایت گزارش این پست به مدیر سایت

اشتراک گذاري مطلب