امروز:  دوشنبه، 31 خرداد ماه، 1400
Preview Javascript DHTML Drop Down Menu Powered by dhtml-menu-builder.com
اخبار برگزیده شوش

مشکل نقدینگی پگاه برای خرید تجهیزات جدید

راه اندازی وزنه برداری شهرستان شوش

رسمی غلط و مرگبـار

 

چغندرقند کشاورزان شوشی مشتری ندارد

نماینده شوش: هدف اصلی تروریست‌ها صحن مجلس بود

اسامی هیئت مدیره جدید منطقه ویژه اقتصای شوش

هشدار مسئول حراست شبکه بهداشت شوش

جزئیات جدید از قتل هولناک پدر و پسر در شوش

 

بازدید میرشکاک از پروژه های بیمارستان شوش

تکمیل ساخت دو پروژه مهم بیمارستان شوش

جزئیات کشف محموله برنج قاچاق در شهر الوان

چاپ کتاب آموزش و پرورش شوش در گذر تاریخ

نگاهی به جاذبه‌های گردشگری شهرستان شوش

مرگ دلخراش یک کشاورز در شوش

اداره آموزش‌ و پرورش شوش در احتضار

دستگیری رمال و فالگیر کلاهبردار در شوش

ویژه نامه سالروز شهادت فرمانده شهید صفر احمدی

انتصاب سرپرست اداره صنعت، معدن و تجارت شوش

شهرستان شوش در مسیر توسعه ی سیاسی

شوش و تغییرات مدیریتی

نگاهی به عملکرد فرماندار شهرستان شوش - 2

معارفه سرپرست جدید اداره آموزش و پرورش شوش

دستگیری عوامل ناامنی در منطقه ابراهیم آباد

تغییر در راس آموزش و پرورش شهرستان شوش

نگاهی به عملکرد فرماندار شهرستان شوش - 1

اعلام اسامی پرستاران نمونه شهرستان شوش

ترکیب آینده شورای شهر شوش

وضعیت تعاونی ها در شهرستان شوش

گفت و گو با عبدالحسین چعب رزمنده دوران جنگ

دکتر میرشکاک: برای جوانان شوش افسوس می خورم

 
 
 
 
 
 

اشراف کامل دستگاه قضایی به فضای مجازی شوش

ایجاد 226 فرصت شغلی در شهرستان شوش

شهرداری شوش و حلقه مفقوده آن

نگاهی به عملکرد شورا و شهرداری شوش

اعتراضات پنهانی علیه شاه در کاغذ پارس

ماجرای دبیر ریاضی در شوش که ضد شاه بود

شوش، رضایت و نارضایتی - ورزش

توضیحاتی درباره حضور دکتر میرشکاک در یک جلسه

وجود 20 دور برگردان خطرساز در جاده شوش - اهواز

بیکاری در شوش؛ چالشی بزرگ و فاجعه انگیز

تشکیل یک ائتلاف بزرگ انتخاباتی در شوش

هشدار مدیر کل میراث فرهنگی در خصوص شوش

 
 

تقدیر ویژه استاندار خوزستان از فرماندار شوش

آغار بازرسی سرزده از ادارات شهرستان شوش

بلاتکلیفی کارکنان بازنشسته نیشکر هفت تپه

عدم پرداخت مطالبات ذرت کاران شهرستان شوش

  کد خبر: 11515      ارسال شده در مورخه : سه شنبه، 3 اسفند ماه، 1395 - 03:30   ._PRINT.  شوش - ایران اُنا: تغییر اخیر در آموزش و پرورش شوش وضعیتی دیگر دارد. نماینده ی مجلس با انتصاب  آن مخالفت می کند و در جلسه ی معارفه حرکت هایی انجام می دهد که بعضی از حضار را متاثر می سازد. تهدید به تغییر از همین نقطه آغاز می شود.
ایران اُنا بررسی کرد:

شوش و تغییرات مدیریتی/ فشار بر بالاترین مقام ها آوردن و خواستار تغییر دادن مدیر آموزش و پرورش شوش کاری چندان جالب نبود/ شنیده ها حاکی است که در سطح بالا فشارها از طریق چند نماینده ی دیگر هم همراه گشت، چرا؟ چه اتفاقی در شهر افتاده است؟

ما در بیکاری جوانانمان مانده ایم، نمایندگان دیگر بیایند و این مشکل بزرگ را حل کنند/ تغییر برای برداشت های شخصی امری نبود که قابل هضم باشد

جعفر دیناروند - رئیس مرکز بررسی های اجتماعی ایران اُنا: تغییر امری اجتماعی و مورد نیاز نوع بشر است.شوش از این قاعده مستثنی نیست.مردمی فهیم و آگاه دارد که در پی تغییرات درون مدیریتی برای رسیدن به تحولات اجتماعی است.این گذر برای شهری که سابقه ی همدلی فراوانی دارد امری حیاتی است.اصولا تغییر دارای مفاهمی بالاتر از جابه جایی است.در پی آن تحول نگری و سپس تکامل سازی است.منافع شخصی کنار گذاشته می شود .اساس جمع و جمع گرایی می شود.

تغییرات در درون مدیریت شوش امری است که می توان آن را نوعی بازنگری در گماشتن ها دانست.کسانی که به دلایل مختلف سیاسی،اقتصادی و اجتماعی بر کاری موظف شدند و در نهایت نیاز به تغییر آن ها حس گردید تا اهداف بلند پیشرفتگرایانه محقق شوند.این بنیانی برای رسیدن به تعالی است.در چنین وضعیتی شایسته بودن و توانایی در رسیدن به تعالی  اصل تلقی می گردد.

مطالعه ی گذشته ی مدیریتی شوش نشان دهنده ی تغییرات مداوم اما بدون برنامه بوده است.نه زمانی برای آن در نظر گرفتند و نه ماهیتی پیشرفتگرانه داشته است.دلیل عمده ی آن را می توان در جایگاه امروز شوش در خوزستان یافت.بی نظمی های امروز به مراتب بیشتر از دیروز است.نگاه به سطح شهر و نیز میزان بیکاری نشان دهنده ی مشتی از خروار است.

در آموزش و پرورش شوش که قصه ای به درازای انقلاب دارد این مسئله عمیق تر است.کسانی آمدند و رفتند که تنها حفظ وضعیت موجود را مد نظر قرار دادند.با نمایندگان مجلس رابطه ی خوب داشتن،عضو حزب یا جریانی بودن،تکیه گاهی در مرکز داشتن و در نهایت توانایی حفظ خویش را پروراندن بخشی از آن ها بود.بیشترین تغییرات در آموزش و پرورش شوش ناشی از تفکرات سیاسی بود.این مهم در سطح کلان و استان نیز مستتر بوده و هست.

تغییر اخیر در آموزش و پرورش شوش وضعیتی دیگر دارد.نماینده ی مجلس با انتصاب  آن مخالفت می کند و در جلسه ی معارفه حرکت هایی انجام می دهد که بعضی از حضار را متاثر می سازد.تهدید به تغییر از همین نقطه آغاز می شود.کدامین ضابطه برای تغییر لازم می آید؟اگر مدیر کل این اجازه را ندارد پس کدام مقام می تواند چنین کند؟آیا این از وظایف نماینده است؟

وضعیت با نوعی تلاطم همراه گشت.در شهری که مردمان آن سال هاست مشکلات را تحمل می کنند لازم بود تا در درون آموزش و پرورش کارهایی بزرگ صورت گیرد.در گذشته که کمبود ساختمان موجود بود مسئول آموزش و پرورش ساختمانی را به دانشگاه آزاد می دهد و نماینده حرفی نمی زند؟مراجعات به دفتر نماینده برای کاهش مشکلات آغاز می گردد.

من شخصا از طریق رئیس دفتر خواستم تا قضیه را خاتمه دهند.صبر کنند و به دنبال تغییر نباشند.برداشت های منفی در سطح قرار داشت.به مشاور او نیز همین معنا را منتقل کردم تا شاید نوعی آرامش ایجاد شود.تغییر برای برداشت های شخصی امری نبود که قابل هضم باشد.فشار بر بالاترین مقام ها آوردن و خواستار تغییر دادن کاری چندان جالب نبود.شنیده ها حاکی است که در سطح بالا فشارها از طریق چند نماینده ی دیگر هم همراه گشت.چرا؟ چه اتفاقی در شهر افتاده است؟ما در بیکاری جوانانمان مانده ایم.نمایندگان دیگر بیایند و این مشکل بزرگ را حل کنند.چرا نماینده ی شهر ما به جای این چنین کارهای کوچک به دنبال خانم ابتکار نیست که از مقامش کنار رود؟

کدامین کار بزرگ در شوش انجام شده که ما به آن دلخوش باشیم؟با انواعی از مقالات تلاش کردیم تا پارکبان ها کاهش یافتند.کار کوچکی نبود.مردم ناراضی بودند.ار بیمارستان نوشتیم تا وضعیت بهتر شد.ما چنین نگرشی را در نماینده مفید نمی دانیم.کاری برای پیشرفت اموزش و پرورش نیست. مگر ایشان فرزند شوش نبودند؟مگر در همین مدارس درس نخواندند؟مگر خطایی انجام داده بودند؟از کدامین فرهنگیان فرهیخته مشورت گرفته شد؟

کدامین ایراد مطرح شد که می توانست با رفع آن تعالی ایجاد شود؟مگر تغییرات که می آید جانشین بهتر مطرح نمی شود؟چرا چنین امری فراموش شده است؟ما چنین تغییرات را به صلاح پیشرفت شوش نمی دانیم.تکرار آن را تنها اموری زود گذر تلقی می کنیم که هیچ کمکی به بهبود اوضاع نمی کند.باید از مسائل شخصی گذر کنیم و به منافع جمعی شهرمان بیندیشیم.شوش با تصورات اندیشمندانه و به دور از احساس گرایی قادر است تا اوج گیرد و مایه ی افتخار ابدی ما شوشی ها شود. امانت داري و اخلاق مداري

استفاده از اين خبر فقط با ذکر منبع   مجاز است.


  
  ._PRINT.   Share
کاربرانی که به این خبر امتیاز داده اند.(قرمز رأی منفی و آبی رأی مثبت):

مرتبط باموضوع :

 دو پسر جوان دوست پولدارشان را به قتل رساندند  [ شنبه، 19 فروردين ماه، 1396 ] 355 مشاهده
 نگاه ‌های امیدوار به شورای نگهبان  [ يكشنبه، 4 بهمن ماه، 1394 ] 519 مشاهده
 اصلاح‌طلبان پاکدستی خود را ثابت کردند  [ يكشنبه، 28 دي ماه، 1393 ] 773 مشاهده
 تصویری دلخراش از یک دقیقه قبل از مرگ  [ چهارشنبه، 23 مرداد ماه، 1392 ] 1052 مشاهده
 بررسی توانمندی های شوش -15- امنیت  [ سه شنبه، 24 فروردين ماه، 1395 ] 504 مشاهده
امتیاز دهی به مطلب
انتخاب ها

 فایل پی دی اف فایل پی دی اف

 گرفتن پرينت از اين مطلب گرفتن پرينت از اين مطلب

 ارسال به دوستان ارسال به دوستان

 گزارش این پست به مدیر سایت گزارش این پست به مدیر سایت

اشتراک گذاري مطلب