امروز:  دوشنبه، 31 خرداد ماه، 1400
Preview Javascript DHTML Drop Down Menu Powered by dhtml-menu-builder.com
اخبار برگزیده شوش

مشکل نقدینگی پگاه برای خرید تجهیزات جدید

راه اندازی وزنه برداری شهرستان شوش

رسمی غلط و مرگبـار

 

چغندرقند کشاورزان شوشی مشتری ندارد

نماینده شوش: هدف اصلی تروریست‌ها صحن مجلس بود

اسامی هیئت مدیره جدید منطقه ویژه اقتصای شوش

هشدار مسئول حراست شبکه بهداشت شوش

جزئیات جدید از قتل هولناک پدر و پسر در شوش

 

بازدید میرشکاک از پروژه های بیمارستان شوش

تکمیل ساخت دو پروژه مهم بیمارستان شوش

جزئیات کشف محموله برنج قاچاق در شهر الوان

چاپ کتاب آموزش و پرورش شوش در گذر تاریخ

نگاهی به جاذبه‌های گردشگری شهرستان شوش

مرگ دلخراش یک کشاورز در شوش

اداره آموزش‌ و پرورش شوش در احتضار

دستگیری رمال و فالگیر کلاهبردار در شوش

ویژه نامه سالروز شهادت فرمانده شهید صفر احمدی

انتصاب سرپرست اداره صنعت، معدن و تجارت شوش

شهرستان شوش در مسیر توسعه ی سیاسی

شوش و تغییرات مدیریتی

نگاهی به عملکرد فرماندار شهرستان شوش - 2

معارفه سرپرست جدید اداره آموزش و پرورش شوش

دستگیری عوامل ناامنی در منطقه ابراهیم آباد

تغییر در راس آموزش و پرورش شهرستان شوش

نگاهی به عملکرد فرماندار شهرستان شوش - 1

اعلام اسامی پرستاران نمونه شهرستان شوش

ترکیب آینده شورای شهر شوش

وضعیت تعاونی ها در شهرستان شوش

گفت و گو با عبدالحسین چعب رزمنده دوران جنگ

دکتر میرشکاک: برای جوانان شوش افسوس می خورم

 
 
 
 
 
 

اشراف کامل دستگاه قضایی به فضای مجازی شوش

ایجاد 226 فرصت شغلی در شهرستان شوش

شهرداری شوش و حلقه مفقوده آن

نگاهی به عملکرد شورا و شهرداری شوش

اعتراضات پنهانی علیه شاه در کاغذ پارس

ماجرای دبیر ریاضی در شوش که ضد شاه بود

شوش، رضایت و نارضایتی - ورزش

توضیحاتی درباره حضور دکتر میرشکاک در یک جلسه

وجود 20 دور برگردان خطرساز در جاده شوش - اهواز

بیکاری در شوش؛ چالشی بزرگ و فاجعه انگیز

تشکیل یک ائتلاف بزرگ انتخاباتی در شوش

هشدار مدیر کل میراث فرهنگی در خصوص شوش

 
 

تقدیر ویژه استاندار خوزستان از فرماندار شوش

آغار بازرسی سرزده از ادارات شهرستان شوش

بلاتکلیفی کارکنان بازنشسته نیشکر هفت تپه

عدم پرداخت مطالبات ذرت کاران شهرستان شوش

  کد خبر: 11886      ارسال شده در مورخه : چهارشنبه، 17 خرداد ماه، 1396 - 03:30   ._PRINT.  تهران - ایران اُنا: رئیس سازمان دامپزشکی با اعلام اینکه شمار مبتلایان به بیماری تب کریمه کنگو ۳۱ نفر است که سه نفر آنها فوت شدندف گفت: به مردم توصیه می‌شود که دام زنده را خریداری نکنند و آنرا در فضای بیرون از کشتارگاه‌های صنعتی ذبح نکنند.
مهدی خلج گفت: به مردم توصیه می‌شود که دام زنده را خریداری نکنند و آنرا در فضای بیرون از کشتارگاه‌های صنعتی ذبح نکنند، چرا که این عمل خود ناقل بیماری است و می‌تواند مخاطرات زیادی داشته باشد و حتی اگر در روستاها برخی مجبور هستند به دلیل نبود و یا کمبود امکانات کشتارگاهی ذبح دام در فضای باز انجام دهند حتما نکات بهداشتی را رعایت کنند و به عنوان مثال با دستکش، عینک و دیگر تجهیزات بهداشتی این کار را انجام دهند همچنین نهایت تلاش خود را به کار بندند تا گوشت حاصل از این ذبح را در فضای یخ زده حداقل یک روز نگهداری کنند تا بتوانند بدون نگرانی آنرا مصرف کنند. 

رییس سازمان دامپزشکی اظهار کرد: بیماری تب کریمه کنگو که از سال 1942 میلادی در جهان و از سال 1973 میلادی در ایران شناسایی شده بیماری ویروسی بومی‌ است که بندپایانی مانند کنه ناقد آن و مهره‌داران متنوعی به عنوان حاملان این بیماری شناخته می‌شوند که باید به عنوان یک بیماری مشترک بین انسان و دام مراقبت‌ها و نظارت‌های لازم صورت گیرد تا شاهد حداقل رسیدن موارد ابتلاء و مرگ و میر ناشی از آن باشیم.

وی با بیان این‌که براساس اصول علمی ثابت شده، ویروس این بیماری قابل حذف از طبیعت نیست، افزود: ویروس بیماری تب کریمه کنگو به دلیل شرایط خاص‌اش در انتقال بیماری و تنوع وسیع در میزبانی ویروس پایداری آنرا مستحکم کرده است، بنابراین باید کاری کرد که مانند 20 سال گذشته روند بیماری ناشی از مراقبت، کنترل و نظارت‌ها کاهش چشم‌گیری داشته باشد که در این راستا آموزش عمومی به مردمی که با این بیماری سروکار دارند از اهمیت بالایی برخوردار است.

دام زنده نخرید

رییس سازمان دامپزشکی درباره‌ نکات و مسائلی که مردم باید در راستای کنترل بیماری تب کریمه کنگو انجام دهند، اظهار کرد: مردم باید توجه داشته باشند که گوشت غیرمجاز از اماکن غیرمجاز خریداری نکنند و حتما آنرا به صورت بسته بندی از اماکن عرضه تحت نظارت سازمان دامپزشکی تهیه کنند که دارای مهر تاییدیه این سازمان است. همچنین به مردم توصیه می‌شود که دام زنده را خریداری نکنند و آنرا در فضای بیرون از کشتارگاه‌های صنعتی ذبح نکنند، چرا که این عمل خود ناقل بیماری است و می‌تواند مخاطرات زیادی داشته باشد و حتی اگر در روستاها برخی مجبور هستند به دلیل نبود و یا کمبود امکانات کشتارگاهی ذبح دام در فضای باز انجام دهند حتما نکات بهداشتی را رعایت کنند و به عنوان مثال با دستکش، عینک و دیگر تجهیزات بهداشتی این کار را انجام دهند همچنین نهایت تلاش خود را به کار بندند تا گوشت حاصل از این ذبح را در فضای یخ زده حداقل یک روز نگهداری کنند تا بتوانند بدون نگرانی آنرا مصرف کنند.

خلج تاکید کرد: حتی در ایامی مانند ماه مبارک رمضان و دیگر روزهای مذهبی که مردم اقدام به ذبح دام در فضای آزاد به عنوان نذر می‌کنند باید به مردم گفت که مهم‌تر از این‌ که دام در فضای آزاد کشتار شود این نکته است که نذر ادا شده باشد و گوشت حاصل از آن در راه نیت نذرکنندگان صرف شود، بنابراین به مردم موکدا توصیه می‌کنیم که نذورات خود را از طریق کشتارگاه‌های صنعتی که حتی در روزهای تعطیل نیز به همین جهت باز هستند، تهیه کنند به گونه‌ای که می‌توانند با مراجعه به این کشتارگاه‌ها ضمن پرداخت وجه گوشت مورد نیاز خود را تامین کنند.

وی در ادامه خطاب به مناطق و خانوار عشایری، اظهار کرد: عشایر نیز باید در ارتباط خود با دام‌ها نکات بهداشتی مهمی را رعایت کنند. به عنوان مثال محل نگهداری دام هر قدر از محل سکونت‌شان دور باشد می‌تواند برای ایمنی خودشان موثرتر باشد، چرا که ممکن است کنه ناقل این بیماری در شرایطی که دامها به محل سکونت نزدیک هستند به انسان‌ها نیز حمله‌ور شوند. همچنین عشایری که شیردوشی را انجام می‌دهند نباید کنه‌های روی دام‌ها را بدون ابزار و با دست از بین ببرند و همچنین در ارتباط‌ شان با دام‌ها باید از ابزارهای بهداشتی مانند دستکش استفاده کنند.

سالم بودن 100 درصد گوشت عرضه شده در تهران و کلانشهرها

رییس سازمان دامپزشکی اعلام کرد: براساس آمارهای ارائه شده از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بالغ بر 85 درصد دامی که در کشتارگاه‌های کشور کشته می‌شوند در شرایط یخچالی مناسبی برخوردار بوده و همین عامل سبب از بین رفتن ویروس احتمالی گوشت ذبح شده می‌شود. البته مردم نباید نگران مصرف گوشت که به صورت رسمی در کشور عرضه می‌شود باشند، چرا که به عنوان مثال همه گوشت قرمزی که در شهر تهران و بسیاری از کلانشهرهای بزرگ عرضه می‌شود کاملا استاندارد و بهداشتی است و مردم اگر به جای نگرانی از مصرف گوشت این محصول پروتئینی مورد نیاز خود را از مراکز عرضه رسمی و به صورت بسته‌ بندی شده تهیه کنند، هیچ مشکلی وجود نخواهد داشت.

31 مورد ابتلاء و 3 مورد تلفات انسانی تب کریمه کنگو

خلج ادامه داد: براساس آمار وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تاکنون 31 نفر در کشور به بیماری تب کریمه کنگو مبتلا شده‌اند که در این میان تنها سه نفر از آنها فوت شده‌اند که البته حتی یک نفر هم نباید در آمار تلفات این بیماری قابل اغماض باشد، اما در مقایسه با سنوات گذشته مانند سال 1389 که 154 مورد ابتلاء و 28 مورد تلفات انسانی برای این بیماری گزارش شد، نشان می‌دهد کنترل، مراقبت و نظارت‌ها بیشتر و دقیق‌تر شده‌اند.

وی در پایان با اشاره به ضرورت همکاری و حمایت دستگاه‌های متولی مانند وزارت کشور، استانداری‌ها و فرمانداری‌های استان‌های درگیر این بیماری، گفت: اگرچه افزایش آگاهی مردم می‌تواند به کاهش ابتلاء و آمار مرگ و میر ناشی از این بیماری کمک شایانی کند اما امیدواریم مانند گذشته وزارت کشور از ارائه تسهیلات 30 میلیون تومانی برای خرید ماشین‌های یخچال‌ دار در مناطقی که کشتارگاه‌های صنعتی افتتاح می‌شوند، حمایت کند تا بتوان در ساماندهی کشتارگاه‌های مدرن در کشور که می‌تواند عامل موثری در بهبود وضعیت بیماری‌های مشترک انسان و دام باشد با سرعت بیشتری حرکت کرد. امانت داري و اخلاق مداري

استفاده از اين خبر فقط با ذکر منبع   مجاز است.


  
  ._PRINT.   Share
کاربرانی که به این خبر امتیاز داده اند.(قرمز رأی منفی و آبی رأی مثبت):

مرتبط باموضوع :

 اطلاعیه مهم ثبت‌نام و درخواست یارانه جدید  [ يكشنبه، 10 فروردين ماه، 1393 ] 1088 مشاهده
 پیش‌بینی قیمت خودرو در سال 94  [ شنبه، 9 اسفند ماه، 1393 ] 831 مشاهده
 قیمت خودروهای صفر با مدل 94 در بازار  [ پنجشنبه، 7 اسفند ماه، 1393 ] 1261 مشاهده
 آهن گران شد/ افزایش قیمت انواع ورق فولادی  [ شنبه، 29 آبان ماه، 1395 ] 374 مشاهده
 جذب نیرو در بانک صادرات + جزئیات  [ جمعه، 20 فروردين ماه، 1395 ] 705 مشاهده
امتیاز دهی به مطلب
انتخاب ها

 فایل پی دی اف فایل پی دی اف

 گرفتن پرينت از اين مطلب گرفتن پرينت از اين مطلب

 ارسال به دوستان ارسال به دوستان

 گزارش این پست به مدیر سایت گزارش این پست به مدیر سایت

اشتراک گذاري مطلب